Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Regimul cladirilor monument istoric
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Regimul cladirilor monument istoric

Ce aprobari si ce alte documente sunt necesare pentru repararea si eventual unele modificari la o locuinta inscrisa pe lista monumentelor istorice din Bucuresti. Proprietarul locuintei locuieste acolo.
Lista monumentelor istorice se actualizeaza periodic?
Multumesc
Lista monumentelor istorice inscrise in patrimoniul cultural national, este mentinuta si actualizata periodic de catre Ministerul Culturii, Cultelor si Patrimoniului National din Romania, ultima actualizare datand din 2010
Pentru lucrarile de modificare pe care doriti sa le faceti trebuie sa va adresati directiei pentru cultura si patrimoniu national a municipiului Bucuresti:
[ link extern ] /
Aici gasiti lista monumentelor istorice:
[ link extern ]