Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatia de somaj pt absolventi
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatia de somaj pt absolventi

fiul meu are 24 ani si a absolvit o facultate si un master la buget.acum este student la al doilea master ,la taxa si nu lucreaza. poate beneficia de indemizatie de somaj?
1. Nu poate beneficia de indemnizatie de somaj ca absolvent daca urmeaza cursurile unei alte forme de invatamant.

2. Dupa ce termina al doilea master se poate inregistra la Agentia de Somaj in termen de 60 de zile de la absolvire.
multumesc pt raspuns