Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Salariu
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Salariu

Sunt angajata intr-o primarie ca inspector de specialitate II S-contractual,gradatia 4,clasa de salarizare 34,vechime in unitate 5 ani,vechime in campul muncii 21 de ani.
Intrebarea mea este urmatoarea: daca incepand cu anul viitor functia mea se transforma din contractual in functionar public,salariul meu scade sau creste?
Mentionez ca acum am salariul de baza 1439 lei,drepturi salariale prin L285/2010 600 lei si spor conditii vatamatoare 125 lei.
Multumesc.
depinde de vechimea in studiile superioare absolvite pentru a stii ce functie publica va corespunde.
Am absolvit facultatea in vara anului 2008,iar in toamna aceluiasi an mi s-a transformat postul din studii medii in studii superioare,fiind personal contractual.
Gradatia 4 cu 21 ani vechime in munca ? este gradatia 5.