avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 344 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... achizitie servicii google firma platitoare tva ...
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

achizitie servicii google firma platitoare tva intracomunitara

cum este inregistrare tva-ului de plata (ca si monografie) pt.o achizitie se servicii intracomunitare la o firma inreg.ca platitor de tva pe piata intracomunitara si neplatitoare de tva in Romania?
Cel mai recent răspuns: xerxes , utilizator 17:26, 6 Noiembrie 2012
62X = 401
62x = 4423
4423 = 5121 sau 5311 (depunere decont special 301)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conditii achizitionari din afara tarii marcucarolina marcucarolina Buna seara, Imi spune-ti si mie va rog frumos daca cumpar mobila din POLONIA ce trebuie sa fac din punct de vedere declarativ pentru o firma platitoare de ... (vezi toată discuția)
Achizitie intracomunitara de servicii irina.tranoiu irina.tranoiu Buna ziua, Am o firma neplatitoare de tva care are ca obiect de activitate activitati de realizare soft la comanda. Doresc sa fac o achizitie ... (vezi toată discuția)
Urgent declaratia 301 decont special de tva consela consela URGENT Am o mare nelamurire-- in data de 05.01.2011 o firma platiroare de tva inregistrata in registrul operatorilor intracomunitara a facut o achizitie ... (vezi toată discuția)