Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... achizitie servicii google firma platitoare tva ...
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

achizitie servicii google firma platitoare tva intracomunitara

cum este inregistrare tva-ului de plata (ca si monografie) pt.o achizitie se servicii intracomunitare la o firma inreg.ca platitor de tva pe piata intracomunitara si neplatitoare de tva in Romania?
62X = 401
62x = 4423
4423 = 5121 sau 5311 (depunere decont special 301)