Forum Discuţii juridice Achiziţii publice \\"LICITATIE MULTIANUALA !\\"
Discuție deschisă în Achiziţii publice

"LICITATIE MULTIANUALA !"

SPETA:
O institutie bugetara doreste sa modernizeze un departament dotandu-l cu aparatura diversa insa nu are buget alocat pentru a o achizitiona pe toata intr-un an bugetar. Conducerea ar dori sa deschida o procedura de licitatie multianuala si sa incheie un contract multianual in ideea de a lua de la un furnizor toata aparatura necesara insa pe rand , achizitia intinzandu-se pe mai multi ani in functie de bugetul ce-l va primi.
INTREBARE :
Eu nu am gasit in HG34/2006 ,OUG 925/2006 reglementat termenul de licitatie multianuala puteti sa-mi sugerati care ar fi procedra cea mai corecta de aplicat?...Eu cred ca trebuie facut acord cadru.
Daca nu aveti un buget alocat, va recomand sa faceti acord cadru, (art.142 din OUG 34/2006 si urmatoarele).