Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Hartuire
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Hartuire

Prietena mea a fost amenintata cu moartea de catre iubitul unei colege de facultate, pentru ca este gelos. Individul a si bruscat-o pe prietena mea si tot tragea de ea sa "discute" in particular ca sa o ameninte sa nu mai aiba contact cu iubita lui (colega prietnei mele), care nici nu s-a mai intamplat dar el tot insista si o ameninta. Intrebarea mea este cum pot sa il fac pe acest individ sa stea departe de prietena mea.
Va multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
Ok si depun plangere la politie, dar ei ce o sa faca? Trebuie sa dovedim cumva ca ea a fost amenintata si inca este sau cum?
Plangerea trebuie sa o depuna prietena dvs.
Multumesc frumos.
~ Conținut șters la cerere ~