avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... functii conducere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

functii conducere

as dori sa stiu daca sunt necesare cursuri postuniversitare sau master pentru functii de conducere
Conf art 66 legea 188

totodata conf noii legi a educatiei art 153 alin 2 Diploma de absolvire sau de licenţă a absolvenţilor învăţământului superior de lungă
durată din perioada anterioară aplicării celor trei cicluri de tip Bologna este echivalentă cu diploma
de studii universitare de master în specialitate. Mentionez ca am absolvit facultatea in 1993 seral durata studii 5 ani
Cel mai recent răspuns: Petre Enache , Avocat 11:34, 9 Noiembrie 2012
regula la institutiile publice este sa aveti cel putin masterul...la firmele private, nu este obligatoriu sa ai nici macar licenta

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conditii studii participare concurs pentru functie publica de conducere laura-ioana laura-ioana Buna ziua! In situatia in care participantul la concurs pentru o functie de Director economic are studii universitare de lunga durata ( \\\\"din perioada ... (vezi toată discuția)
Echivalare master pentru studiile universitare incheiate inaintea sistemului bologna Daniela_Dudu Daniela_Dudu Studiile universitare incheiate inaintea sistemului Bologna sunt echivalate cu master? De ex. Licenta la drept 1998 sau o diploma la politechnica in 1989? Stiu ... (vezi toată discuția)
Diploma de invatamant superior de lunga durata 42MELANIA 42MELANIA Buna ziua, Diplomele absolventilor de invatamant superior de lunga durata sunt echivalente cu diplomele de master? Multumesc (vezi toată discuția)