Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... functii conducere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

functii conducere

as dori sa stiu daca sunt necesare cursuri postuniversitare sau master pentru functii de conducere
Conf art 66 legea 188

totodata conf noii legi a educatiei art 153 alin 2 Diploma de absolvire sau de licenţă a absolvenţilor învăţământului superior de lungă
durată din perioada anterioară aplicării celor trei cicluri de tip Bologna este echivalentă cu diploma
de studii universitare de master în specialitate. Mentionez ca am absolvit facultatea in 1993 seral durata studii 5 ani
regula la institutiile publice este sa aveti cel putin masterul...la firmele private, nu este obligatoriu sa ai nici macar licenta