avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... certificat mostenitor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

certificat mostenitor

Unde putem gasi un certificat mostenitor,contract de vanzare cumparare sau nu stiu alta denumire ...care s-a incheiat prin anii ,70......acel act fiind pierdut ?
Cel mai recent răspuns: Alexandru Munteanu , Avocat 14:51, 11 Noiembrie 2012
Raspunsul la intrebarea dvs depinde de ce anume va trebuie.

Daca aveti nevoie de un certificat de mostenitor, va putea adresa Arhivei Camerei Notarilor, indicand persoana decedata, data si locul decesului.

Daca aveti nevoie de un contract d evanzare-cumparare atunci va trebui sa va adresati Arhivelor nationale, indicand un numar de act.
Cam greu să găsiți actul daca nu aveti mai multe detalii, e ca si cum ati cauta acul in carul cu fan

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! vin cu o intrebare catre dvs. sunt complet pe dinafara ... ENEGEN ENEGEN Buna ziua! vin cu o intrebare catre dvs. Sunt complet pe dinafara subiectului. Asadar, cum as putea gasi/avea acces la un document intocmit acum 37 de ani pe ... (vezi toată discuția)
Carte de munca anton stefan anton stefan am lucrat din anul 1986- 1987 la uzinele 23 august. in anul 1991 am plecat in armata si am revenit in anul 1992 m-am angajat la o alta societate privata iar ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. cum pot afla ce bunuri si conturi a avut tatal meu, ... miss dulcine miss dulcine Buna ziua. Cum pot afla ce bunuri si conturi a avut tatal meu, decedat anul trecut. Bineinteles in baza certificatului de acceptare a succesiunii. Mentionez ca ... (vezi toată discuția)