Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... certificat mostenitor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

certificat mostenitor

Unde putem gasi un certificat mostenitor,contract de vanzare cumparare sau nu stiu alta denumire ...care s-a incheiat prin anii ,70......acel act fiind pierdut ?
Raspunsul la intrebarea dvs depinde de ce anume va trebuie.

Daca aveti nevoie de un certificat de mostenitor, va putea adresa Arhivei Camerei Notarilor, indicand persoana decedata, data si locul decesului.

Daca aveti nevoie de un contract d evanzare-cumparare atunci va trebui sa va adresati Arhivelor nationale, indicand un numar de act.
Cam greu să găsiți actul daca nu aveti mai multe detalii, e ca si cum ati cauta acul in carul cu fan