Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Funcionare, desfasurare activitate CAEN activitate ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Funcionare, desfasurare activitate CAEN activitate secundara

Buna ziua, am ca activitate principala un cod caen(4711) si vreau sa desfasor pe aceeasi societate si activitate de intermediere cu produse farmaceutice.
Am ca obiect secundar de activitate inregistrate si codurile din caen 461-Activitati de intermediere in comert cu ridicata.
Pot desfasura si aceasta activitate in paralel cu cea de comert alimentar?Sunt necesare "informari"catre ONRC sau alte organisme?
Multumesc, Stefan.
Trebuie sa mergeti la ORC unde ati infiintat societatea si sa completati obiectul de activitate al societatii cu codul CAEN care va intereseaza. Aveti nevoie de hotararea adunarii asociatilor si act constitutiv actualizat.
Puteti desfasura in paralel si aceasta activitatea cu celalalt cod 4711, insa daca nu-l aveti trecut pe certificatul constatator, dar il aveti in obiectul de activitate al societatii(adica in actul constitutiv) trebuie sa va luati doar un certificat constatator pe care sa fie trecute ambele coduri.