Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare Specialist Resurse Umane
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare Specialist Resurse Umane

Buna zuiua,

am un viitor angajat cu studii medii si curs de Inspector Resurse Umane. Il pot angaja ca si Specialist Resurse Umane? Pe rubinian am vazut ca sunt necesare studii superioare. Daca nu se poate pe ce anume as putea sa o incadrez?
Multumesc.
Il puteti angaja ca Inspector/referent resurse umane, cod COR - 333304.
multumesc,

imi puteti spune si unde anume este precizat ca nu poate fi incadrat fara studii superioare ca si Specialist?