Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... corectii revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

corectii revisal

Buna ziua,
Am micsorat salariul unui angajat cu data de 01.11, dar as dori sa revin la vechiul salar. Pot sa fac o corectie, iar pe stat sa apara cu acelas salar intreaga luna?
Multumesc!
Da, se poate face corectie ... corectia o transmiteti la data efectuarii, conform art.4 alin.3 din HG nr.500/2011, si anume: (3) Orice corectie a erorilor survenite in completarea registrului se face la data la care angajatorul a luat cunostinta de acestea.