avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 587 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... corectii revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

corectii revisal

Buna ziua,
Am micsorat salariul unui angajat cu data de 01.11, dar as dori sa revin la vechiul salar. Pot sa fac o corectie, iar pe stat sa apara cu acelas salar intreaga luna?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:25, 14 Noiembrie 2012
Da, se poate face corectie ... corectia o transmiteti la data efectuarii, conform art.4 alin.3 din HG nr.500/2011, si anume: (3) Orice corectie a erorilor survenite in completarea registrului se face la data la care angajatorul a luat cunostinta de acestea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Corectie nume angajat ContSters31759 ContSters31759 Buna ziua, Am un angajat caruia i s-a introdus numele gresit in REVISAL, iar greseala a fost sesizata de-abia acum, la doi ani dupa inscrierea initiala. Pot ... (vezi toată discuția)
Eroare in revisal carmen.balan1967@yahoo.com carmen.balan1967@yahoo.com Buna ziua ! Am operat gresit in revisal data angajarii unui salariat - si anume : in loc de 07.08. am pus 08.07. Am si transmis revisalul in 06.08 .... Cum ... (vezi toată discuția)
Revisal lulusca lulusca Salariatii care au Contract de munca din anul 1994 si 2007 cum trebuie sa apara in revisal 2011 la rubrica data contract (anterior inceperii activitatii) ... (vezi toată discuția)