Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... stimulent insertie-CCC 2 ani
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

stimulent insertie-CCC 2 ani

Buna ziua.
Daca un angajat a ales sa stea in CCC timp de 2 ani si se intoarce la munca inainte ca, copilul sau sa implineasca varsta de 1 an, poate beneficia de acel stimulent de insertie de 500 lei pana ce copilul implineste varsta de 2 ani?
Sau acest stimulent de insertie este valabil numai daca ar fi optat sa stea in CCC
1 an?
Nu este aplicabila lit.a in cazul expus mai sus ...