avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 620 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... stimulent insertie-CCC 2 ani
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

stimulent insertie-CCC 2 ani

Buna ziua.
Daca un angajat a ales sa stea in CCC timp de 2 ani si se intoarce la munca inainte ca, copilul sau sa implineasca varsta de 1 an, poate beneficia de acel stimulent de insertie de 500 lei pana ce copilul implineste varsta de 2 ani?
Sau acest stimulent de insertie este valabil numai daca ar fi optat sa stea in CCC
1 an?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:28, 15 Noiembrie 2012
Nu este aplicabila lit.a in cazul expus mai sus ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Noua lege a maternitatii cameliadaj cameliadaj Buna ziua, Ma aflu in urmatoarea situatie: la inceputul lunii decembrie o sa aduc pe lume o fetita.Intentionez sa ma intorc la munca dupa 1 an. Sunt un pic ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie andreeamatei andreeamatei Daca copilul este nascut pe 10 08 2011 si am revenit la serviciu pe 10 08 2012 pot beneficia de stimulenul de insertie?Am optat pentru ccc de un an. va ... (vezi toată discuția)
Stimulentul de insertie julia2 julia2 Buna ziua, Copilul meu implineste 1 an pe 04.07.2013,beneficiez de stimulent daca imi reiau activitatea pe 25.06.2013?( am optat pentru CCC de 2 an ... (vezi toată discuția)