avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 575 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... POSDRU: Ghidurile pentru 3 linii de granturi ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

POSDRU: Ghidurile pentru 3 linii de granturi neanuntate pana acum, publicate spre consultare!

5 noiembrie 2012

AMPOSDRU a publicat spre consultare Schitele Ghidurilor Solicitantului – Conditii Specifice pentru Cererile de propuneri de proiecte de tip grant programate a fi lansate in anul 2012 de catre Organismul Intermediar Nord Est. Astfel, conform AM POSDRU, in perioada urmatoare vor fi lansate:

DMI 5.1: Dezvoltarea si implementarea masurilor active de ocupare
DMI 5.2: Promovarea sustenabilitatii pe termen lung a zonelor rurale in ceea ce priveste dezvoltarea resurselor umane si ocuparea fortei de munca
DMI 6.3: Promovarea egalitatii de sanse pe piata muncii

Beneficiarii, potentialii beneficiari si toti cei interesati pot sa trimita observatiile si sugestiile de modificare a draftului la adresele de email ghid51@fsenordest.ro,ghid52@fsenordest.ro respectiv ghid63@fsenordest.ro sau la numarul de fax: 0233 231 950, pana la data de 26.11.2012.

Sursa: AM POSDRU
[ link extern ]
Cel mai recent răspuns: Daniela Bolog , Consultant credite si finantari 15:32, 4 Decembrie 2012
Un nou comunicat AM POSDRU

04 decembrie 2012

AM POSDRU a publicat astazi, spre consultare, Schitele Ghidului - Conditii Specifice pentru cererile de propuneri de proiecte de tip strategic pe:

DMI 5.1. Dezvoltarea si implementarea masurilor active de ocupare ,
DMI 5.2. Promovarea sustenabilitatii pe termen lung a zonelor rurale in ceea ce priveste dezvoltarea resurselor umane si ocuparea fortei de munca ,
DMI 6.3. Promovarea egalitatii de sanse pe piata muncii .


Conform AM POSDRU, apelurile de proiecte ar urma sa fie lansate in anul 2012.

Propunerile, sugestiile şi opiniile privind imbunatatirea documentelor pot fi transmise la adresele de e-mail: 51strategic@fseromania.ro, 52strategic@fseromania.ro respectiv 63strategic@fseromania.ro, pana la data de 15 decembrie 2012.


Sursa: www.fseromania.ro

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Posdru: 4 noi linii de finantare supuse consultarii publice! Daniela Bolog Daniela Bolog 10 noiembrie 2014 AM POSDRU a publicat ieri, 9 noiembrie 2014, spre consultare, Ghidurile – Conditii Specifice pentru 4 noi linii de finantare: - Cererea ... (vezi toată discuția)
Ghidul in varianta finala pentru schema de garantie pentru tineri din cadrul posdru. linia se deschide pe 19 iunie! Daniela Bolog Daniela Bolog 04 iunie 2013 Organismul Intermediar Regional pentru POSDRU Bucuresti-Ilfov a publicat astazi, 4 iunie 2013, Ghidul Solicitantului – Conditii ... (vezi toată discuția)
Maeur a publicat 3 ghiduri ale solicitantului in forma finala! Daniela Bolog Daniela Bolog 22 octombrie 2014 AM POSDRU a publicat astazi, 22 octombrie, Ghidurile Solicitantului - Conditii Specifice pentru 3 noi apeluri de propuneri de ... (vezi toată discuția)