Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... POSDRU: Ghidurile pentru 3 linii de granturi ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

POSDRU: Ghidurile pentru 3 linii de granturi neanuntate pana acum, publicate spre consultare!

5 noiembrie 2012

AMPOSDRU a publicat spre consultare Schitele Ghidurilor Solicitantului – Conditii Specifice pentru Cererile de propuneri de proiecte de tip grant programate a fi lansate in anul 2012 de catre Organismul Intermediar Nord Est. Astfel, conform AM POSDRU, in perioada urmatoare vor fi lansate:

DMI 5.1: Dezvoltarea si implementarea masurilor active de ocupare
DMI 5.2: Promovarea sustenabilitatii pe termen lung a zonelor rurale in ceea ce priveste dezvoltarea resurselor umane si ocuparea fortei de munca
DMI 6.3: Promovarea egalitatii de sanse pe piata muncii

Beneficiarii, potentialii beneficiari si toti cei interesati pot sa trimita observatiile si sugestiile de modificare a draftului la adresele de email ghid51@fsenordest.ro,ghid52@fsenordest.ro respectiv ghid63@fsenordest.ro sau la numarul de fax: 0233 231 950, pana la data de 26.11.2012.

Sursa: AM POSDRU
[ link extern ]
Un nou comunicat AM POSDRU

04 decembrie 2012

AM POSDRU a publicat astazi, spre consultare, Schitele Ghidului - Conditii Specifice pentru cererile de propuneri de proiecte de tip strategic pe:

DMI 5.1. Dezvoltarea si implementarea masurilor active de ocupare ,
DMI 5.2. Promovarea sustenabilitatii pe termen lung a zonelor rurale in ceea ce priveste dezvoltarea resurselor umane si ocuparea fortei de munca ,
DMI 6.3. Promovarea egalitatii de sanse pe piata muncii .

Conform AM POSDRU, apelurile de proiecte ar urma sa fie lansate in anul 2012.

Propunerile, sugestiile şi opiniile privind imbunatatirea documentelor pot fi transmise la adresele de e-mail: 51strategic@fseromania.ro, 52strategic@fseromania.ro respectiv 63strategic@fseromania.ro, pana la data de 15 decembrie 2012.

Sursa: www.fseromania.ro