Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... transfer
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

transfer

Un salariat pe postul de sofer la un Ocol Silvic poate fi transferat pe un post similar , dar la o institutie de invatamant? (fireste cu acordul partilor)
Nu mai exista transfer in Codul Muncii .. acea persoana poate fi doar detasata .
Poate cumula cele doua contracte individuale de munca (CIM) sau poate inceta CIM la Ocolul Silvic si incheie un alt CIM la unitatea de invatamant.