Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... sechestare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

sechestare

buna seara daca se poate sa imi raspundeti si mie la o intrebare ma numesc olga am 25 de ani pe data de 17 mam intalnit cu un baiat de pe net care lam mai vasut o data dar in compania altor prieteni acum el nefind din oras cu mine mia spus ca trece prin orasul meu sa mergem la un suc eu increzatoare am iesit sperandul sal cunosc ceva de genul ptr ca imi insoira incredere cu modul lui de avorbi de ase vaita ca e un simplu baiat ca el a venit cu masina si tot imi spuea ca nar merge intrun bar ptr ca e urat imbracat si sa luam un suc sa il bem in masina si dupa care ma conduce acasa prima data am avut o presimtire sa nu intru dar tot insistand ca de ce sami fie frica ca nu placa dupa loc a plecat dupa loc si aprit pe un camp era sera era 730 a blokat usile si timp de 10 minute a tars de mine incercand sa ma oblige sa fac sex xu el ca daca nu oral mam rugat de el insistet sami dea drumul ca sunt insarcinata el tot nu mia dat drumul rugaduma de el si tragand de mine in timpul acela sa avzut fraurile unei masini care a oprit si el a vazut ca masina respectiva a oprit mia dat un a dezblokat usile eu am vut repede sa ma scap el tragand de mine inauntru si apoi impicaduma si cazand pe jos si a plecat lasanduma acolo respectiva masina care oprise a demarat si ea dupa loc cu viteza ncii nam mai apucat sa intreb unde sunt ,,dupa ce am stat pe acel camp 2 0re na mai trecut nico masina am sunat la 112 care mia facut legatura cu politia spuadmile ce am patzit dansii miau zis unde sunt li sa parut departe si mau luat la intrebari ca ce caut acolo cum ajuns leam raspun frumos ce mi sa intamplat dupa care mia inkis telefonul am sunat iar doamna de la dispecerat care face legatura imi facea imediat legatura cu politia repsigandumi apelurile zicand ca nu e companie de taxi ei si sa chem un taxi am sunat iar cred ca am insistat de 10 ori dupa care am rugat doamna de la discerta sa numi mai imi faca legatura cu dansii ca numi raspunde eu nu aveam credit pe telefon deloc si dansa de la dipecerat a zis ca o sa vorbeasca dansa cu ei sa fiu linistita si ca ei o sa vina sa ma ia stiam zona pe unde am luato dar pana in oras era mult de mers ,,intrun final a venit politia ma luat am dat declarati esact ce sa intamplat care ei miau zis ca mai bine ar fi sa merg acasa sa multuemsc lu dz ca na venit unu ca cel din otopeni cu crima sa ma omoare si sa lasam totul balta ca baiatul e semeker e din alt oras si sa nu mai punem oameni pe drum ca eu am kautato cu lumanarea si sa scriu uramatoarele ,,,eu vream sa scriu esact cum vam scris dvs mai sus dandii care erau 10 la numar politai ma puenau sa scriu cu titul si cu totul alceva de exemplu ca am fost lasata pe strada aruncata din masina si am chemat politia nicidecum sa scriu ca pe un camp si ce mi sa intamplat ,,si sa declar urmatoarele de ex ca nu am fost agressta in timp ce scriam vorbeam si esplikam la fiecare care venea sa ma intrebe fatul sa ma deruteze si imi zicea intruna ce ai cautat maciuca mare ca mint ca ei au sunat baiatul si a zis ca na facut asa ceva ,ca nam nici o zgarietura ca nam haine rupte la chemat si pe el pna la urma si dclarat cu totul si cu totul alceva asta dictandui un poilist dinacela am fost tratata ca un infractor iar la sfarsit siau cerut scuze acestui baiat spunaidui ne scuzi ca team pus pe drum aducatude la sectie dupa ce a plecat el a zis ca sar putea sa o incurc in fals de declarati ca am mintit nu totusi eu am scris ce mi sa intmplat pe sfert ,,dupa care ei crezand dansii de la politie au spus ca miam batut joc tinadui pana la 4 noapte pe ei aclo sa maerga l parinzti sa ma spuna ,parintzilor mei lea spus alta piveste ca si ma gasit pe un drum si ca as face prostitutie si ca am venit la dansi la politie zicand ca mar violat cineva ,,,la plecare spunandumi sa nu mai te prind pe aicii pe la politie ca iti ei amenda si fals in declarati ,,,va rog din suflet daca ati putea sami spuneti unde sa mer eu maine as dori sa merg sa vb cu seful politiei sa depun iarasi o plangere mentionez ca sunt insarcinata in 3 luni si ceva iar dansi mau luat la intrebari si cu chestia asta zicandumi si ziceai ca esti fata cinstita ,,,faptul ca leam spus ca sunt si gravida mia fost teama sa nu sara la bataie sa dea in mine deja am rimit pumni in masa sperienduma de moarte dupa cele intamplate am avut o cadere si plangeam intruna si ma durut toata ziua burta rau din cauza stersului ,,as putea sa ma duc sa fac o plangere sau fac in zadar exact vorba dansilor de politie care au zis ca e masina omului si face ce vrea cu ea :(:sorry:as dori sa stiu va rog frumos ce se poate face in cazul acesta sa mai merg sa fac o plangere pana ma asculta cineva ?sau e in zadar dansi ma intreba si imi spun ca nam nici un martor ca nam ce face
olga1, utilizator
Poti face o plangere .... poti incerca sa obtii inregistrarea convorbirii de la 112 pentru a demonstra exact unde te aflai... Contacteaza un avocat.
dar sunt dansii martorii ca au venit acolo si mau gasit in sattrea care eram dar ei au spus de unde stim noi ca nai venit tu aici cu un taxi deci faceau sa iasa tot ei bine ca sa il scoata bine pe acel baiat deci se mai poate inca una ca vream sa ma duc s aesplik la comandat deacea am si intrebat pe acest sait ca nu am banii ptr a apela un avocat eu sunt singura nu am pe nimeni care sa ma ajute sami dea un sfat ce as putea face ms ptr raspuns
si unde se poate daca imi trebuie asa ceva inregistrarea sa o obtin ?
Puteti face plangere penala dar va veti expune la un nou stres.
E greu de zis ce atitudine vor avea organele de politie.
Fapta imi pare sa intruneasca elementele constitutive ale infrqctiunii de lipsire de libertate in mod ilegal dar este la limita cumva.
Organele de.politie vor cere inregistrarea de la 112.
Mergeti si depuneti plangere pentru lipsire de libertate in mod ilegal si tentativa de viol.