Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Autorizare curs web designer
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Autorizare curs web designer

Buna ziua,

Sunt administrator si asociat unic la o societate de tip SRL cu domeniu de activitate principal 6201-Activitati de realizare a soft-ului la comanda.

As dori sa imi spuneti care este procedura pe care trebuie sa o urmez pentru ca societatea, al carei administrator sunt, sa poata organiza cursuri de formare profesionala. Ma intereseaza in special autorizarea cursului de web designer (designer pagini web), astfel incat absolventii cursului sa primeasca diploma de calificare cu codul COR aferent, emisa de Ministerul Educatiei si Ministerul Muncii.

Mentionez ca:
- societatea nu detine angajati
- vechimea societatii este sub 1 an
- eu insumi detin calificarea de web designer, dar si certificat de webdesigner cu recunoastere internationala
- nu am specializare de formator de formatori
- societatea are prevazute in statut activitati de formare profesionala (cod CAEN 8559 - ,, Alte forme de invatamant n.c.a.").

Va multumesc.
WebDesign, utilizator
Aveti aici Metodologia de autorizare a furnizorilor de formare profesională a adulţilor stabilita prin ordine ale ministrilor muncii si educatiei:

[ link extern ]
Multumesc frumos.