avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 602 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract de comodat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract de comodat

contractul de comodat se inregistreaza? daca da, unde?
Cel mai recent răspuns: leuca_luminita , utilizator 22:48, 23 Noiembrie 2012
nu se inregistreaza.
Depinde la ce-l veti folosi... Nu primeste numar de inregistrare nicaieri, dar este depus la registru pentru sediu sau punct de lucru.... In schimb poate fi incsris in Cartea Funciara in anumite conditii.....
Ultima modificare: Miercuri, 21 Noiembrie 2012
leuca_luminita, utilizator
contractul de comodat o sa-l depun la Agentia Nationala de Mediu pentru avizul de mediu
La Mediu e fara inscrierea din CF.. mergeti linistita

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare sediu scorus69 scorus69 Buna seara am si eu o intrebare pt o schimbare de sediu al unui SRL in care contractul de vanzare cumparare unde va fi noul sediu este cumparat astfel: ... (vezi toată discuția)
Infiintare srl cu unic asociat si administrator NMP NMP Buna ziua, Intentionez sa infiintez un SRL cu unic asociat si administratorsi doresc sa stiu care sunt documentele/declaratiile legalizate la notar ce trebuie ... (vezi toată discuția)
Prelungire sediu social firma vornicu lumi vornicu lumi Va rog sa ma ajutati cu o informatie.Ce acte trebuie duse la Registrul Comertului pentru prelungire sediu socia?As dori si un model de cerere sau ce document ... (vezi toată discuția)