Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... aprobare PUZ
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

aprobare PUZ

buna ziua!va rog sa-mi raspundeti si mie la o nelamurire,un cetatean proprietar al un teren cumparat de la o fosta societate de stat(nu stiu cum si in ce conditii!!!),isi amenajeaza pe teren un restaurant intr-o cladire care a fost a societatii respective(a cumparat si cladirea!!!) si acum vine la consiliul local sa i se aprobe schimbare destinatie teren din zona unitati agricole in zona mixta institutii si servicii,agrement si sport pt.amplasare restaurant!intrebarea mea este daca se schimba destinatia ulterior reamenajarii spatiului.multumesc!trebuia sa faca asta in momentul in care a facut planul de urbanism?cu stima,cornelia radoi!astept raspuns!
va rog din suflet sa-mi raspundeti la intrebarea de mai sus,e f.important pt.mine!va multumesc anticipat!