avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 548 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... recuperare taxa auto cumparata din romania
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

recuperare taxa auto cumparata din romania

Am cumparat un autoturism SKODA in anul 2010,din Romania .Mentionez ca autoturismul a fost nou, la prima inmatriculare.
Se poate recupera taxa auo platita,aproximativ ce sanse am si daca nu cer prea mult ce as putea invoca in sustinerea cererii?
Cel mai recent răspuns: htdwoodtrade , utilizator 11:47, 22 Noiembrie 2012
se recupereaza taxa achitata pentru auto. rulate nu auto noi.
Deci pentru auto noi nu am nici o sansa?
Nu, acea taxa nu se poate recupera.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa auto Andreea but Andreea but Bună,Mi-am înmatriculat și eu autoturismul în dec anul trecut (2016)și am plătit taxa auto în jur la 500 de euro.asi dori sa sti dacă mai pot recupera ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa poluare(auto) danutz01 danutz01 Am introdus in tara , in luna octombrie 2008 un autoturism provenind din Germania.Am platit taxa de poluare si am inmatriculat in Romania ... (vezi toată discuția)
Taxa auto elena0417 elena0417 buna ziua, as dori si eu sa inmatriculez o masina si nu as vrea sa platesc taxa auto. ce trebuie sa fac si daca am sanse reale sa o inscriu fara multumesc (vezi toată discuția)