Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... recuperare taxa auto cumparata din romania
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

recuperare taxa auto cumparata din romania

Am cumparat un autoturism SKODA in anul 2010,din Romania .Mentionez ca autoturismul a fost nou, la prima inmatriculare.
Se poate recupera taxa auo platita,aproximativ ce sanse am si daca nu cer prea mult ce as putea invoca in sustinerea cererii?
se recupereaza taxa achitata pentru auto. rulate nu auto noi.
Deci pentru auto noi nu am nici o sansa?
Nu, acea taxa nu se poate recupera.