avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 762 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... despre recurs
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

despre recurs

Buna seara,am inceput recursul la un proces de succesiune si iesire din indiviziune cu data de 20 luna aceasta,dar nu apare data primului termen.e fara data!asa e procedeul?B-) va multumesc
Cel mai recent răspuns: nicole852107 , utilizator 22:34, 22 Ianuarie 2013
Nu am inteles, ati primit o citatie sau ati depus dosarul pe 20 ? Oricum cert este ca veti primi citatie pentru termenul de judecata stabilit in cauza, cu cel putin 15 zile inainte
In calitate de reclamanta am declarat recurs la o succesiune,iar dosarul apare inregistrat cu data de 20 noiembrie,dar nu apare si data primului termen,cu alte cuvinte se da termen dupa ce este analizat?eu datele le iau de pe internet
De regula atunci cand dosarul este inregistrat si apare pe internet, apare si termenul acordat in cauza.
Va multumesc pentru raspunsul dat asa de repede=D>,e ciudat faptul ca nu are si data primului termen.pe siteul judecatoriei intru la nr de dosar care l-am avut la fond.exista o alta modalitate?va multumesc
Sunati la grefiera sefa a tribunalului, spuneti numarul de dosar si cereti informatii despre termen.
Cu siguranta este o omisiune a operatorului care redacteaza pentru site.

Alte discuții în legătură

Recurs litigiu de munca stelistul 11 stelistul 11 buna ziua , acum o luna am castigat un litigiu de munca , iar pe pagina de internet a tribunalulu dambovita la numarul dosarului a aparut ca unitatea a facut ... (vezi toată discuția)
Divort - a facut recurs ionut c ionut c Am castigat prima faza a divortului (la judecatorie) ,a introdus apel - l-a pierdut ca netimbrat,iar acum a introdus recurs. Avand in vedere ca eu locuiesc ... (vezi toată discuția)
Este normala o citatie fara nume destinatar? POWERONE POWERONE Tribunalul Bucuresti<yoday@nickrizos.com> Date:06/15/2018 23:34 Tribunalul Bucuresti<office@executor-judecatoresc-constantin.ro> Date:06/15/2018 ... (vezi toată discuția)