Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... despre recurs
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

despre recurs

Buna seara,am inceput recursul la un proces de succesiune si iesire din indiviziune cu data de 20 luna aceasta,dar nu apare data primului termen.e fara data!asa e procedeul?B-) va multumesc
Nu am inteles, ati primit o citatie sau ati depus dosarul pe 20 ? Oricum cert este ca veti primi citatie pentru termenul de judecata stabilit in cauza, cu cel putin 15 zile inainte
In calitate de reclamanta am declarat recurs la o succesiune,iar dosarul apare inregistrat cu data de 20 noiembrie,dar nu apare si data primului termen,cu alte cuvinte se da termen dupa ce este analizat?eu datele le iau de pe internet
De regula atunci cand dosarul este inregistrat si apare pe internet, apare si termenul acordat in cauza.
Va multumesc pentru raspunsul dat asa de repede=D>,e ciudat faptul ca nu are si data primului termen.pe siteul judecatoriei intru la nr de dosar care l-am avut la fond.exista o alta modalitate?va multumesc
Sunati la grefiera sefa a tribunalului, spuneti numarul de dosar si cereti informatii despre termen.
Cu siguranta este o omisiune a operatorului care redacteaza pentru site.