Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Constructie provizorie
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Constructie provizorie

buna ziua.am o nelamurire.am un teren de suprafata mica,aproz.300mp,in zona de deal,si vreau sa fac o constructie provizorie,ceva usor din osb si alte materiale usoare,ceva in genu sa se locuiasca numai vara. intrebare.Am nevoie de autorizatie de constructie?mentionez ca se face pe piloni de lemn,si nu mi-ar trebui autorizatie de c-tie? multumesc pt.raspunsuri.
Constructiile usoare, fara fundatie, nu au nevoie de autorizatie pentru construire.