Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... 1 decembrie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

1 decembrie

este posibil sa se dea ceva de 1 decembrie privind detinutii?
În niciun caz :)
multumesc
Eeee......ati auzit dvs. ceva despre o lege in pregatire, cu amnistieri si gratieri, dar inca este la nivel de initiativa. Asa ca anul acesta, doar meniul din penitenciare va fi special (asa prevede si legea - de sarbatori e "musai" regimul special) si poate accesul prelungit la TV, in scop educativ.
Nu a fost parafat niciun document care sa prevada gratiere aparte pentru ziua de 1 decembrie