Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutoare alimentare UE 2012
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutoare alimentare UE 2012

Buna ziua,

ma puteti ajuta cu o lista oficiala a cantitatilor alimentelor ajutor UE distribuite in 2012?
Multumesc
după informaţiile deţinute de mine, ajutorul UE ar consta în următoarele alimente pentru anul 2012 :
- mazăre =1,56 kg ; făină de grâu =15 kg ; bullion =0,8 kg; mălai =5 kg; zahăr =3kg; orez =7 kg ; paste făinoase =0,8 kg; fasole boabe =1 kg ; biscuiți =0,6 kg şi roșii în bullion =1,6 kg.
Multumesc pentru raspuns. Exista cumva o publicare oficiala a acestor cantitati?
-telefonic/e-mail/deplasare la sediul Direcţiei de Servicii Sociale din cadrul primăriei de domiciliu, găsiți informațiile necesare, locul distribuirii-program, condiții/drepturi/beneficiari etc ;
- bază : Hotararea 600 din 13 mai 2009, privind stabilirea beneficiarilor de ajutoare alimentare care provin din stocurile de interventie comunitare destinate categoriilor de persoane cele mai defavorizate din Romania si atributiile institutiilor implicate in planul european