Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Control incrucisat
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Control incrucisat

Ce documente trebuie sa prezinti la un control incrucisat?
A fost verificata o societate si s-a extins si la o alta societate dar anuntul a fost numai telefonic nu s-a primit inca instiintare.
Multumesc
Conform art.97 din Codul de procedura fiscala controlul incrucisat consta in verificarea documentelor si operatiunilor impozabile ale contribuabilului,in corelatie cu cele detinute de alte persoane.Acesta poate fi si inopinat(se desfasoara oricand,fara instiintare prealabila).