Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... cei de facut
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

cei de facut

buna am o intrebare. am o fetita rezultata in urma concubinajului ,acum suntem despartiti dar as dori s-o intrtin eu ce pot face? am vrun drept .vreun temei legal mai ales ca mama feteitei nici nu vrea sa auda de asta
depinde foarte mult de dumneavoastra.Daca doriti cu adevarat, cereti prin instanta incredintarea copilului.Pregatiti foarte bine procesul, argumente solide, probe, martori si cred ca puteti reusi.
...daca doriti doar sa o intretineti e foarte simplu, puteti trimite saptamanal / lunar diverse sume de bani copilului precum si alte bunuri necesare si utile cresterii si educarii acestuia:D