Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Detalii sentinta
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Detalii sentinta

Salutare,cunosc pe cineva care a avut niste probleme in Germania acum ceva timp,a primit o amenda,a achitat-o...iar acum s-a pomenit cu un dosar penal in tara ! obiectul dosarului : recunoaşterea hotărârilor penale sau a altor acte judiciare străine (Legea 302/2004) persoana respectiva ar vrea sa stie la ce sa se astepte,daca este grav...Va multumesc !
E posibil sa se vrea arestarea persoanei.

Fara a se merge la dosarul cauzei de un avocat nu se poate ghici.

Daca era vorba de amenda nu se ajungea la aceasta procedura judiciara.