Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA inregistrare in registru operatorilor intracomunitari
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

inregistrare in registru operatorilor intracomunitari

Am vindut piese auto catre o societate din Spania, sunt neplatitor de tva, societatea din Spania are cod valid de tva.
Trebuie sa o declar unde sau nu?
nu trebuie declarata pentru ca dvs. aplicati regimul special de scutire pentru intreprinderi mici.