Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Imprumut societati comerciale
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Imprumut societati comerciale

Buna seara,
Va rog sa imi raspundeti la urmatoarea interbare: Doua societati comerciale diferite pot sa se imprumute intre ele pe baza unui contract de mana? Unde este stipulat acest lucru, Legea 31 prevede asa ceva?
Multumesc!
Nu prea m-am lamurit cu asta, dar am sa vad ce pot face...
Am intrebat pentru ca eu raspund de acele societati si am vrut sa stiu daca e legal sa se imprumute daca nu au bani.

Multumesc pentru raspunsuri!