avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 292 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Stimaþi colegi!
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Stimaþi colegi!

Salut tuturor!

Cu respect, vă solicit ajutorul în a-mi recomanda autorul sau autorii după care aţi înţeles mai bine disciplinele:
1. Drept Penal - Partea generală
2. Drept Procesual Penal - Partea generală şi Partea specială
Aştept cu mare interes recomandările voastre!
Mulţumesc forumului şi tuturor colegilor multă baftă pentru tot ce şi-au propus pe anul 2009!
Cel mai recent răspuns: ContSters67724 , utilizator 21:16, 4 Februarie 2009
Boroi Alexandru e dupa parerea mea cel mai bun autor!
Drept penal general - C.Mitrache sau C.Bulai
Drept penal special - Al.Boroi
Drept procesual penal - I.Neagu , desi mie imi place si N.Volonciu
Eu merg pe varianta Cluj. Florin Streteanu pe parte generala, explica extraordinar de bine si sunt usor de prins si detaliile, amanuntele (aici Bulai este de asemena recomandat) si bineinteles pe procedura, Gheorghita Mateut. Asta daca va place cu adevarat procedura penala. Cum s-a mai spus si mai sus, Boroi este de asemena foarte bun.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Manuale recomandate admitere magistratura lyl02 lyl02 Este vorba despre admniterea in magistratura a a candidatilor care au o vechime de 5 ani, nu de admiterea la INM. Va rog sa-mi recomandati manuale, ... (vezi toată discuția)
Bibliografie pt admiterea la inm NADINASIPOS NADINASIPOS Hello! M-ar putea ajuta si pe mine cineva cu bibliografia pt admitere la INM? Multumesc anticipat! (vezi toată discuția)
Care sunt cele mai bune carti pentru pregatire??? totacela totacela salut ...imi poate sugera cineva ce carti sa aleg in studiu.....care sunt cele mai bune ....multumesc tuturor ce vor sa-mi raspunda! (vezi toată discuția)