avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ref.la Ordin 429/112/471 din 2010 privind concediile ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ref.la Ordin 429/112/471 din 2010 privind concediile medicale -Politia medicala

Buna ziua,
doresc sa aflu daca Ordinul nr.429/112/471 din 2010
al Ministrului Sănătăţii, al Ministrului Administraţiei şi Internelor şi al preşedintelui Casei Naţionale de Asigurări de Sănătate pentru aprobarea Normelor de aplicare a prevederilor art. 51 alin. (31) din Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 158/2005 privind concediile şi indemnizaţiile de asigurări sociale de sănătate, a fost abrogat si daca da, care este actul normativ? Multumesc anticipat

Cel mai recent răspuns: dcba , utilizator 15:55, 12 Decembrie 2012
Actul respectiv este inca in vigoare...
Ordinul este inca in vigoare ...
Circulau niste zvonuri ca s-ar fi abrogat ...
Va multumesc !
Nu exista asa ceva ..este vorba despre un proiect. ... Proiect de Lege privind aprobarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr.36/2010 pentru modificarea şi completarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr.158/2005 privind concediile şi indemnizaţiile de asigurări sociale de sănătate
Multumesc din nou pt.informatii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical - verificare la domiciliu lilianaana lilianaana Buna seara as avea si eu o intrebare am o ruda care si a luat concediu medical de la doctor ca a cazut si are piciorul in gips si nu poate merge. Vreau sa stiu ... (vezi toată discuția)
Angajatorul mai poate verifica salariatul la adresa declarata pe parcursul cm-ului? Bianca_GR Bianca_GR Nu gasesc pe nicaeri legea de aprobarea a OUG 36/2010 de modificarea a OUG 158/2005 prin care se prevedea aceasta posibilitate. Mai mult decat atat, pe site-ul ... (vezi toată discuția)
Legislatie protectia maternitatii + cic boudica boudica Buna seara, Va scriu cu rugamintea de a ma ajuta cu o lista de acte normative care reglementeaza protectia maternitatii si concediul de ingrijire ... (vezi toată discuția)