Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical

Pe concediul meu medical scrie ca este din data de 1 decembrie 2012 pana pe 17 decembrie 2012.

Asta inseamna ca pe data de 17 decembrie sunt tot in concediu medical iar pe 18 decembrie trebuie sa revin la munca?
pe 18 trebuie sa te duci la servici
1. Intotdeauna pe certificatul medical se scriu prima si ultima zi de concediu medical si numarul de zile de concediu medical.

2. - Pe certificatul medical al dvs. trebuie sa scrie !7 zile, de la 1 dec. la 17 dec. 2012.
- Pe data de 18 dec. va prezentati la locul de munca si reluati activitatea.