avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 256 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical

Pe concediul meu medical scrie ca este din data de 1 decembrie 2012 pana pe 17 decembrie 2012.

Asta inseamna ca pe data de 17 decembrie sunt tot in concediu medical iar pe 18 decembrie trebuie sa revin la munca?
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 16:44, 13 Decembrie 2012
pe 18 trebuie sa te duci la servici
1. Intotdeauna pe certificatul medical se scriu prima si ultima zi de concediu medical si numarul de zile de concediu medical.

2. - Pe certificatul medical al dvs. trebuie sa scrie !7 zile, de la 1 dec. la 17 dec. 2012.
- Pe data de 18 dec. va prezentati la locul de munca si reluati activitatea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie pentru al 2 lea copil adda17 adda17 VA ROG SA MA LAMURITI SI PE MINE SAU SA MA SFATUITI CUM TREBUIE SA PROCEDEZ. AM UN COPIL DE UN AN SI 10 LUNI SI SUNT INSARCINATA IN 4 LUNI. COPILUL MEU VA FACE ... (vezi toată discuția)
Legislatie concedii medicale ana_maria34 ana_maria34 Angajatorul mi-a dat inapoi acum 3 saptamani un certificat medical de anul trecut (februarie 2012) pe motiv ca nu are stampila medicului expert (motivul: nu ... (vezi toată discuția)
Sarcina si somaj nikocristea nikocristea buna ziua, As dori sa-mi spuneti cum se procedeaza cu medicalul prenatal in timpul somajului,eu sunt insarcinata in 29 saptamani si medicul de familie a spus ... (vezi toată discuția)