Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cum se procedeaza?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

cum se procedeaza?

Azi tatal meu a avut recurs pt eliberare sub control judiciar dar ia dat amanare din cauza ca nu era dosaru la parchet,insa i-a dat termen pe 20,iar lui pe 20 ii expira mandatul de arestare.Cum se va proceda?
Chiar daca ii va prelungi masura arestarii preventive poate iesi pe cererea de liberare sub control judiciar.

Sunt doua procese sau doar unul singur?

Pot fi doua judecati diferite.
Cum a procedat avocatul dvs.?