avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... scanatul carnetului de munca???
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

scanatul carnetului de munca???

buna ziua
tocmai am intrat in posesia carnetului de munca, care cred ca nu este scanat, data primei angajari este 15 09 2005 iar cm e incetat la data de 06 11 2006, m-am angajat la o alta firma la data de 10 06 2008 cu contract pe durata nederminata si cand am ridicat carnettul de munca de la firma respectiva era stampilat''se abroga dispozitiile decretului nr 921976 privind carnetul de munca'' la data de 01 01 20011


intrebarea mea este daca carnetul meu trebuie ''scanat'' sau nu ?

daca da unde ar trebui dus ...


eu am mai lucrat la diferite firme si am adeverinte de vechime, ce ar trebui da fac cu aceste adeverinte???
Ultima modificare: Vineri, 14 Decembrie 2012
turbo_marian, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:47, 14 Decembrie 2012
Daca este scanat carnetul de munca trebuie sa aiba mentiunea prelucrat si scanat.Verificati pe coperta carnetului.
Daca este scanat carnetul dvs de munca, pe ultima coperta interioara a acestuia va trebui sa aiba aplica o stampila cu mentiunea : Scanat si arhivat, conform HG 1768/2005

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Carnet de munca nicoleta73 nicoleta73 Buna ziua! Cum aflu daca carnetul meu de munca a fost scanat? Mentionez ca am lucrat la o societate din anul 2000 pana in 2008 cand am intrat in concediu de ... (vezi toată discuția)
Scanare carnete de munca crai crai Buna ziua, am predat la scanat carnetele de munca prin ITM in 2008 si acum sunt colegi de RU care spun ca mai trebuie predate o data si la Casa de pensii ... (vezi toată discuția)
Carti de munca la scanata la casa de pensii Ada30teo Ada30teo Cum imi dau seama daca o carte de munca a fost scanata la Casa de Pensii? Are viza acesteia, nu? Daca nu are viza sau o copie de CI atasata e clar ca nu a ... (vezi toată discuția)