Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... scanatul carnetului de munca???
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

scanatul carnetului de munca???

buna ziua
tocmai am intrat in posesia carnetului de munca, care cred ca nu este scanat, data primei angajari este 15 09 2005 iar cm e incetat la data de 06 11 2006, m-am angajat la o alta firma la data de 10 06 2008 cu contract pe durata nederminata si cand am ridicat carnettul de munca de la firma respectiva era stampilat''se abroga dispozitiile decretului nr 921976 privind carnetul de munca'' la data de 01 01 20011

intrebarea mea este daca carnetul meu trebuie ''scanat'' sau nu ?

daca da unde ar trebui dus ...

eu am mai lucrat la diferite firme si am adeverinte de vechime, ce ar trebui da fac cu aceste adeverinte???
turbo_marian, utilizator
Daca este scanat carnetul de munca trebuie sa aiba mentiunea prelucrat si scanat.Verificati pe coperta carnetului.
Daca este scanat carnetul dvs de munca, pe ultima coperta interioara a acestuia va trebui sa aiba aplica o stampila cu mentiunea : Scanat si arhivat, conform HG 1768/2005