Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inregistrare eronata a unei facturi
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inregistrare eronata a unei facturi

buna ziua,

cum pot proceda in cazul in care am inregistrat o fact din luna noiemb in luna oct?cat este de grav?
Pentru ca Legea contabilitatii ne indica cum trebuie sa procedam in astfel de situatii. Colega noastra @trope_doi a punctat foarte bine in privinta inregistrarii corectiilor, Liviu. Eu am completat-o privitor la intocmirea si depunerea declaratiilor fiscale.