avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 671 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inregistrare eronata a unei facturi
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inregistrare eronata a unei facturi

buna ziua,

cum pot proceda in cazul in care am inregistrat o fact din luna noiemb in luna oct?cat este de grav?
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 10:01, 19 Decembrie 2012
Pentru ca Legea contabilitatii ne indica cum trebuie sa procedam in astfel de situatii. Colega noastra @trope_doi a punctat foarte bine in privinta inregistrarii corectiilor, Liviu. Eu am completat-o privitor la intocmirea si depunerea declaratiilor fiscale.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tva la incasare DOBRE CRISTINA DOBRE CRISTINA Daca se emite o factura in Ianuarie, insa clientul, persoana fizica, imi achita factura in februarie, in numerar. Cand se va inregistra TVA -ul ? In Ianuarie, ... (vezi toată discuția)
Mare dilema si nelamurire! Goguvoinicu Goguvoinicu Buna ziua! Daca o persoana angajata in functia de contabil sef descopera ca anterior angajarii sale nu sunt inregistrate in contabilitatea firmei bonuri ... (vezi toată discuția)
Achizitie intracomunitara uitata ioana.diana.cristea ioana.diana.cristea Buna ziua. Am o problema urgenta. Am descoperit ca contabila nu a inregistrat o factura din noiembrie 2009 cu o achizitie din Germania. Ce mai pot face eu ... (vezi toată discuția)