avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 158 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Insolventa - tip litigiu
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Insolventa - tip litigiu

Buna,

am urmarit niste dosare de litigii pe insolventa si doresc sa stiu in ce tip de litigiu intra: civil sau comercial ?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cosmin-Traian Maglas , Consilier juridic 12:49, 8 Ianuarie 2013
comercial

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Litigiu comercial sau civil? marik0 marik0 Buna ziua, Cum se face calificarea unui litigiu ca fiind comercial? Speta de fata este urmatoarea: O soc comerciala detine un spatiu comercial, pe care il ... (vezi toată discuția)
Temei legal avand in vedere abrogarea art. 893 c. com., care este in prezent temeiul legal in baza caruia poate fi calificat un litigiu intre doua societati comerciale ca ... (vezi toată discuția)
Mediere in litigiile civile intre profesionisti antisocial charm antisocial charm Buna ziua! Studiind Legea 192/2006 cu modificari privind medierea am remarcat ca-n litigiile comerciale partea se poate( deci poate nu e obligatoriu) adresa ... (vezi toată discuția)