avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 722 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratia 205-societate inchisa
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratia 205-societate inchisa

Buna ziua! Am o societate care a fost inchisa, s-au platit toate darile la stat si dividende catre pers. fizice, pensionare, dar declaratia 205 nu a fost primita la momentul inchiderii firmei pt. ca nu accepta programul. In 2013 se va primi aceasta declaratie daca firma nu mai exista? Impozitul pe dividende l-am platit- figurez undeva cu declaratia nedepusa? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: aura.radulescu , utilizator 14:37, 1 Ianuarie 2013
Daca societatea a fost dizolvata nu mai depuneti nici o declaratie.
Multumesc pt.raspunsul prompt! Va urez un an nou fericit!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dividende repartizate unei persoane juridice romane MIV MIV Am repartizat dividende actionarilor pentru anul 2012 in 2013. Actionarii sunt pers fizice dar si o pers juridica. Am depus 205 pentru actionari pers. Fizice ... (vezi toată discuția)
Declaratii de depus la conventia civila cata1982 cata1982 Buna ziua, Ce formulare trebuie sa depun la ANAF pentru o conventie civila incheiata cu o pers fizica neautorizata in data de 1 februarie 2013. Precizez ca ... (vezi toată discuția)
Declaratia 205 depusa pentru dividende neplatite, impozit platit Epuree Epuree Am distribuit dividendele, din profitul anului 2008, in iunie 2009. Am declarat impozitul in declaratia 100 pana la 25 iulie 2009 si l-am plati pana la 25 ... (vezi toată discuția)