Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratia 205-societate inchisa
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratia 205-societate inchisa

Buna ziua! Am o societate care a fost inchisa, s-au platit toate darile la stat si dividende catre pers. fizice, pensionare, dar declaratia 205 nu a fost primita la momentul inchiderii firmei pt. ca nu accepta programul. In 2013 se va primi aceasta declaratie daca firma nu mai exista? Impozitul pe dividende l-am platit- figurez undeva cu declaratia nedepusa? Multumesc.
Daca societatea a fost dizolvata nu mai depuneti nici o declaratie.
Multumesc pt.raspunsul prompt! Va urez un an nou fericit!