Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Evaluare personal cu functii de conducere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Evaluare personal cu functii de conducere

Buna seara!

Pentru evaluarea personalului, se intocmeste o comisie ( prin hot AGA ), in care este desemnata o persoana, de exemplu, administratorul firmei?

Cine il evalueaza pe acesta, in cazul cand unul din patronii firmei este chiar administratorul numit? Celalat patron, e logic. Dar cand exista un singur patron, care este si administrator?

Multumesc, si sa aveti un sfarsit de an fericit!
Lacri.
Activitatea administratorului poate fi evaluata de catre o comisie stabilita de AGA ...
Multumesc.
Daca administratorul nu este angajat al societatii comerciale, atunci din cate stiu nu este obligatorie evaluarea acestuia! Obligativitatea evaluarii se aplica doar personalului angajat, aflat sub dispozitiile Codului Muncii, ori administratorul societatii isi desfasoara mandatul in temeiul legii 31/1990.
Administratorul societatii poate avea si c.i.m. ...