Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa Auto 2013
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa Auto 2013

Buna ziua ,sant rezident in spania si am o masina cumparata aici pe numele meu ,masina este inmatriculata in spania ,intrebarea mea : daca vin in romania pentru o perioada mai lunga de timp sa zicem un an este obligatoriu sa inscriu masina in Romania ? Eu am de gand sa ma intorc in Spania ,masina nu vreau sa o vand in Romania. va rog sa ma lamuriti ca nu mai inteleg nimic cu legile astea.
Va multumesc
Albert2005 a scris:

Buna ziua ,sant rezident in spania si am o masina cumparata aici pe numele meu ,masina este inmatriculata in spania ,intrebarea mea : daca vin in romania pentru o perioada mai lunga de timp sa zicem un an este obligatoriu sa inscriu masina in Romania ? Eu am de gand sa ma intorc in Spania ,masina nu vreau sa o vand in Romania. va rog sa ma lamuriti ca nu mai inteleg nimic cu legile astea.
Va multumesc !
nu am postat bine intrebarea sau nu are nimeni idee ???

Albert2005, utilizator
Raportat la legislatia actuala nu sunteti obligat sa va inscrieti autovehiculul in evidentele legale romane daca stationati o anumita perioada de timp pe teritoriul Romaniei.
Va multumesc ! ...si mai astept si alte detalii sau comentarii .