avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 674 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Sergiu Nicolaescu (Aprilie 1930-Ianuarie 2013)
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Sergiu Nicolaescu (Aprilie 1930-Ianuarie 2013)

Pe 12 decembrie, Sergiu Nicolaescu spunea de la tribuna Senatului: "Mai am putini ani de trait si mi-am dorit sa-i termin in profesia mea, pentru acest lucru nu am participat la alegeri. Vreau sa va spun un sincer La revedere"

Maestrul a trecut doar in nefiinta, pentru ca altfel este un "Nemuritor"
[ link extern ]
[ link extern ]

Dumnezeu sa ii lumineze calea!
Birou_de_Mediator a scris:

Pe 12 decembrie, Sergiu Nicolaescu spunea de la tribuna Senatului: "Mai am putini ani de trait


Daca inlocuia anii cu zilele ar fii luat in serios,pana la urma a trecut la odihna la numai cateva zile de la data 12 dec.2012,nicidecum ani.
Adesea si noi visam ca murim peste ani....dar poate mai avem doar cateva zile,ore,...trebuie sa fim intotdeauna pregatiti ptr parasirea acestei lumi.
Da, Dumnezeu sa ii lumineze calea!

Eu l-am apreciat in mod deosebit...
Mare pacat...mai ales ca mai vroia sa faca un film...
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
Pe Antena 1 este un film de-al lui; vocea-i inconfundabila ma mangaie si ma doare in acelasi timp.
Ma gandesc cu tristete ca s-au imputinat rau oamenii care ne-au imbogatit sufletele inca din copilarie.

Odihneasca-se in pace!
Dumnezeu sa-l odihneasca! Pacat ca anul 2013 a debutat cu o veste atat de trista.

Alte discuții în legătură

Incinerarea corpului lui sergiu nicolaescu si reactia bor Adalbert Gabriel Gazdovici Adalbert Gabriel Gazdovici [b]Unu. [/b]Se pare ca Sergiu Nicolaescu a dispus prin testament ca trupul lui sa fie incinerat. E dreptul fiecaruia sa faca ce doreste - in limitele legii, ... (vezi toată discuția)
Larry hagman n. 21 septembrie 1931 - d. 23 noiembrie 2012 Ana Muntianu Ana Muntianu Actorul principal din celebrul serial „Dallas“ Larry Hagman a murit, vineri, după o grea suferință, la vârsta de 81 de ani. A fost ... (vezi toată discuția)