Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu crestere copil

acum ca a intrat in vigoare noua lege a mamelor, pot sa intru in concediu crestere copil pana la 2 ani, cu 3400 ron, daca am ales 1 an ca optiune initiala? ar fi pentru 3 luni. multumesc.
Potrivit art.2 alin.7 din OUG nr.111/2010, optiunea beneficiarului nu poate fi schimbata pe parcursul acordarii drepturilor.