Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri europene tineri
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri europene tineri

Buna seara,

Ce fonduri as putea accesa pentru finantarea unei intreprinderi pt fabricarea peletilor de rumegus. Am cautat pe internet dar m-am incurcat in denumiri. #-oMentionez fapul ca am doar 19 ani, poate exista unele fonduri pt tineri. Nu doresc neaparat fonduri nerambursabile in proportii mari, ci mai degraba unele care sa ofere peste 100.000 E ( pretul estimat al afacerii), dar si unele care sa permita ca investitia din propriul buzunar sa fie minima poate chiar nula (Doamne ajuta:worthy:) Daca exista posibilitatea de a putea construi hala de productie in propria gosopodarie (486 m total-100mp casa) ar putea fi un avantaj. Doar ca locuiesc in Oradea, in oras si zgomotul ar putea deranja, dar daca spalatoriile de masini nu polueaza fonic, hala mea nici atat nu o va face (da, stau langa o spalatorie de masini). Am posibilitatea si de a utiliza o camera de la strada ca si magazin de desfacere al produselor. Si acesta este un atu nu-i asa? Alte detalii ar veni pe parcurs doar sa cunosc conditiile de acordare al fondurilor.

O seara frumoasa si un An Nou plin de bucurii si impliniri.
Ioana051, utilizator