avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 118 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Model cerere cerere repunere pe rol
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Model cerere cerere repunere pe rol

Ma ajuta cineva va rog cu un model de cerere pentru repunere pe rol dosar suspendat in baza articolului 155/1 c.pr.civ. Cauza este recuperare taxa auto, la Tribunalul Tg-Mures. Imi este necesar doar un model de cerere in rest stiu ce am de facut. Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: mir21 , utilizator 17:15, 11 Ianuarie 2013
Catre : Tribunalul Targu-Mures
Ref: Dos.nr. ___
Obiect: Cerere repunere pe rol



Domnule Presedinte,

Subsemnatul, ___, in calitate de reclamant in cauza cu numarul de mai sus, motivat de faptul ca mi-am indeplinit obligatiile legale puse in vedere prin incheierea din data de..., solicit

REPUNEREA PE ROL

a cauzei nr. ___ aflata pe rolul Tribunalului Targu-Mures, stadiu procesual - fond.

Imi intemeiez cererea pe dispozitiile art.155 indice 1 alin.2 C.proc.civ. .
Anexez dovada achitarii taxei de timbru.


Data, Semnatura,




Daca este cazul, detaliati cu privire la obligatiile pe care le-ati indeplinit. Timbrati cu jumatate din taxa achitata initial.

Succes!





Va multumesc mult.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Repunere pe rol dupa suspendare raluca_dana raluca_dana Va rog baza legala pentru repunere pe rol a unei cauze suspendate. Daca aveti si model m-ar ajuta mult. Va multumesc anticipat! (vezi toată discuția)
Repunere pe rol a cauzei adinutza.2008 adinutza.2008 Bun, am inteles ca trebuie sa fac o cerere de repunere pe rol a cauze cf art245 pct 1 C.proc.civ. dar in situatia in care eu sunt in recurs, la ce instanta ... (vezi toată discuția)
Repunerea pe rol a divortului ContSters381735 ContSters381735 am procesul de divort suspendat cum pot sa il pun pe rol fara avocat ? (vezi toată discuția)