Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Model cerere cerere repunere pe rol
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Model cerere cerere repunere pe rol

Ma ajuta cineva va rog cu un model de cerere pentru repunere pe rol dosar suspendat in baza articolului 155/1 c.pr.civ. Cauza este recuperare taxa auto, la Tribunalul Tg-Mures. Imi este necesar doar un model de cerere in rest stiu ce am de facut. Va multumesc.
Catre : Tribunalul Targu-Mures
Ref: Dos.nr. ___
Obiect: Cerere repunere pe rol

Domnule Presedinte,

Subsemnatul, ___, in calitate de reclamant in cauza cu numarul de mai sus, motivat de faptul ca mi-am indeplinit obligatiile legale puse in vedere prin incheierea din data de..., solicit

REPUNEREA PE ROL

a cauzei nr. ___ aflata pe rolul Tribunalului Targu-Mures, stadiu procesual - fond.

Imi intemeiez cererea pe dispozitiile art.155 indice 1 alin.2 C.proc.civ. .
Anexez dovada achitarii taxei de timbru.

Data, Semnatura,

Daca este cazul, detaliati cu privire la obligatiile pe care le-ati indeplinit. Timbrati cu jumatate din taxa achitata initial.

Succes!

Va multumesc mult.