Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... SRL D
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

SRL D

O firma cu obiect de activitate deratizare - dezinsectie, s-ar putea incadra in acest program - SRL D ? Respectand pasii si criteriile impuse, nu am gasit daca acest cod caen se incadreaza sau nu. Multumesc.
In functie de programul pentru care doriti sa aplicati in 2015, cititi ghidurile solicitantului aferent programului.
Codul caen al activitatii pe care doriti sa o desfasurati se incadreaza in grupa 812-Activitati de curatenieAceasta grupa include activitatile generale de curatenie interioara ale tuturor tipurilor de cladiri, curatenie exterioara a cladirilor, activitati specializate de curatenie pentru cladiri sau alte activitati de curatenie specializate; curatarea masinilor industriale, curatarea interiorului cisternelor rutiere si maritime, activitati de dezinfectare si deratizare pentru cladiri si masini industriale, curatarea sticlelor, maturarea strazilor, indepartarea zapezii si a ghetii. Aceasta grupa exclude controlul daunatorilor din agricultura, curatarea cu abur, sablarea si activitati similare pentru exteriorul cladirilor (Constructii), samponarea covoarelor si carpetelor, curatarea draperiilor si a perdelelor (Alte activitati de servicii). Curatarea cladirilor noi imediat dupa constructie este de asemenea exclusa (Constructii)
Aceasta nu este in lista de coduri CAEN care nu sunt eligibile.

[ link extern ] /