avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 235 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj

colega mea de munca a nascut in 3.04.2012, a fost in concediu de maternitate, apoi in concediu de cresterea copilului pina in 31.07.2012 ( a intrat sotul acesteia pe CCC), cand am operat in revisal incetarea suspendarii c.i.m. si si-a reluat activitatea cu 01.08.2012. Din data de 07.01.2013 a operat in revisal incetarea contractului de munca. va putea beneficia de somaj, si care modificari se trec pe actele de la somaj de catre angajator? trebu unca ie act aditional la cmi si pentru suspendare, incetarea suspendarii si pentru incadrarea in munca dupa incetarea suspendarii?

Cel mai recent răspuns: s.c. MIRA ECO GROUP s.r.l. , Consultant protectia mediului 00:59, 14 Ianuarie 2013
Buna ziua!
Poate beneficia de somaj. va trebui, intr-adevar, completata o adeverinta tip de la somaj in care trebuiesc trecute toate modificarile care au survenit dupa 01.01.2011 (sper sa nu gresesc), cand s-au suspendat cartile de munca. prin urmare, in situatia d-voastra, va trebui sa treceti:
Decizia nr.... din data .... (suspendarea CIM pt concediu CIC)
Decizia nr......din 01.08.2012 privind incetarea suspendarii si reluarea CIM
Decizia nr.... din 07.03.2013 privind incetarea CIM.
va mai trebui sa completati si anexa 26 (daca se mai cere inca)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie de invaliditate grad 3 modalitate desfacere cim ivecoktm ivecoktm am un angajat care a primit decizia medicala de la medicul expert al casei de pensii cu invaliditate grad 3 in data de 31.07.2012.concediul medical a fost pana ... (vezi toată discuția)
Suspendare cim -concediu fara plata cirsteaioana cirsteaioana Buna ziua, Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: un salariat face cerere de fara plata pentru per.02.07.2012-31.07.2012,facem decizia de suspendare ... (vezi toată discuția)
Incetare suspendare somaj tehnic anymaryh anymaryh Buna ziua, La societate s-a suspendat activitatea salariatilor pentru somaj tehnic in perioada starii de urgenta, ....in revisal s-a inregistrat decizia de ... (vezi toată discuția)