avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 268 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... suspendare cim -concediu fara plata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

suspendare cim -concediu fara plata

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema:
un salariat face cerere de fara plata pentru per.02.07.2012-31.07.2012,facem decizia de suspendare pentru aceasta perioada, o transmitem in Revisal cu data sfarsit 01.08.2012.
Apoi vine la servicu in data de 25.07.2012 si spune ca nu mai are nevoie si se poate prezenta la program.
Cum trebuie procedat in aceasta situatie?
Se emite alta decizie de incetare suspendare si se transmite in revisal alta data de incetare suspendare?
In revisal la rubrica alte detalii este obliagtoriu sa completam numarul si data deciziilor?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:07, 11 Iulie 2012
In acest sens, faceti decizie de incetare a suspendarii cu data de 25.07.2012 .... nu se completeaza in Revisal numarul si data deciziilor...
nici actele aitionale la contactul de munca?
nici numarul si data acestora nu este obligatoriu sa se completeze in REVISAL.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somaj ramona74 ramona74 colega mea de munca a nascut in 3.04.2012, a fost in concediu de maternitate, apoi in concediu de cresterea copilului pina in 31.07.2012 ( a intrat sotul ... (vezi toată discuția)
Concediu fara plata de o zi in noul revisal popanaid popanaid Am cativa angajati care au avut numai 1 zi de concediu fara plata. ex: 20 apr. Trec data de inceput suspendare 20.04, data de sfarsit tot 20.04, dar nu ma ... (vezi toată discuția)
Probleme incetat detasare claudita79 claudita79 BUNA ZIUA, am o intrebare legata de programul REVISAL Doamna Bordei Liana Monica salariata a societatii noastre cu Contract Individual de Munca inregistrat la ... (vezi toată discuția)