Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... achizitionarea un serviciu de consultanta juridica
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

achizitionarea un serviciu de consultanta juridica

daca o institutie publica(primarie)poate achizitiona acest serviciu...
OUG 26/2012 privind unele masuri de reducere a cheltuielilor publice si intarirea disciplinei financiare si de modificare si completare a unor acte normative.:
Art. I
(1) Autoritatile si institutiile publice ale administratiei publice centrale si locale, indiferent de modul de finantare si subordonare, societatile nationale, companiile nationale si societatile comerciale cu capital integral sau majoritar de stat, precum si regiile autonome care au in structura organizatorica personal propriu de specialitate juridica nu pot achizitiona servicii juridice de consultanta, de asistenta si/sau de reprezentare.
.....