Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... atributii suplimentare functiei de baza
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

atributii suplimentare functiei de baza

Unei persoane angajate pe o anumita functie i se pot da spre indeplinire si atributiile altui post? In ce conditii si care este baza legala pentru acest lucru?
Exemplu:
Un angajat pe postul de tamplar se poate sa primeasca si atributiile postului de pompier? Se poate realiza printr-o decizie acest lucru? Care ar fi baza legala?
Va multumesc.
orianadiana, utilizator
Tocmai am aratat ca fisa postului este parte integranta a cim si se supune aceleeasi proceduri prevazute la alin 5. Daca angajatorul ar putea schimba oricand cim-ul care mai este utilitatea pe care legiuitorul a vrut sa o dea art.5. ?!