avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 301 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Sechestrare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Sechestrare

Buna am o intrebare .
Ma plimbam pe strada si un om ma ia cu forta la el in casa timp de o ora si dupa cateva zile depune plangere pentru turbularea linistii pubilce .. Eu acum ce pot patii?
Cel mai recent răspuns: n53 , utilizator 22:55, 18 Ianuarie 2013
Nu inteleg de ce nu ati depus dvs plangere pentru lipsire de libertate in mod ilegal.
Da, daca ati fost luata cu forta si sechestrata dvs. puteti depune plangerepenala.
Tulburarea linistii publice constituie contraventie si nu infractiune.
Sau la ce va referit?
pai si ce ar rezolva respectivul ?
cred ca indicat ar fi sa depuneti dvs plangere ca ati fost sechestrat.
...mai tineti minte ce v-a spus in timpul asta...?(o ora)
Razvan123 a scris:

Buna am o intrebare .
Ma plimbam pe strada si un om ma ia cu forta la el in casa timp de o ora si

nu te crede nimeni
Ultima modificare: Vineri, 18 Ianuarie 2013
ContSters128789, utilizator

Alte discuții în legătură

Tulburarea linistii publice conform legii nr. 61/1991? thesilanceofthelambs thesilanceofthelambs Stau intr-o zona de case .In fiecare zi o persoana plimba un caine intre orele 22- 23 pe strada si in felul acesta intarata toti cainii de la restul de casa ... (vezi toată discuția)
Amenda contraventionala ContSters102815 ContSters102815 Ma numesc Alexandru George B. si am primit o amenda contraventionala in data de 08.09.2009 ora 00:15 ( ora procesului verbal ) pentru tulburarea linisti ... (vezi toată discuția)
Politia romana! Dyablo2408 Dyablo2408 Buna ziua, ma numesc Pop Marius si sunt din Arad. Azi noapte pe la ora 00:00 ma aflam impreuna cu un prieten intr-o discoteca din oras. Pe la ora 02:00 au ... (vezi toată discuția)