Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Sechestrare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Sechestrare

Buna am o intrebare .
Ma plimbam pe strada si un om ma ia cu forta la el in casa timp de o ora si dupa cateva zile depune plangere pentru turbularea linistii pubilce .. Eu acum ce pot patii?
Nu inteleg de ce nu ati depus dvs plangere pentru lipsire de libertate in mod ilegal.
Da, daca ati fost luata cu forta si sechestrata dvs. puteti depune plangerepenala.
Tulburarea linistii publice constituie contraventie si nu infractiune.
Sau la ce va referit?
pai si ce ar rezolva respectivul ?
cred ca indicat ar fi sa depuneti dvs plangere ca ati fost sechestrat.
...mai tineti minte ce v-a spus in timpul asta...?(o ora)
Razvan123 a scris:

Buna am o intrebare .
Ma plimbam pe strada si un om ma ia cu forta la el in casa timp de o ora si

nu te crede nimeni
ContSters128789, utilizator