Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... contract firma in insolventa
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

contract firma in insolventa

Buna ziua
Din verificarea unor firme la registrul comertului am constatat ca unele firme care au contracte de închiriere cu firma noastra si-au întrerupt activitatea temporar , au încetat activitatea total - radiate sau sunt sub incidenta Legii 85/2006 – sunt in insolventa.
Vă rugăm sa ne spuneţi ce acţiune ar trebui sa facem în fiecare caz în parte , pentru a fi în legalitate. ( daca trebuie să încetam contractele respective sau nu , cum incasam datoriile înregistrate pe aceste firme ) .
Daca firmele debitoare sunt in procedura insolventei va inscrieti la masa credala.