Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Obligatii restante la bugetul de stat la data de ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Obligatii restante la bugetul de stat la data de 30.09.2012 pe siteul anaf.ro

Buna ziua,
Pe siteul www.anaf.ro la tabul "Informatii Publice" se poate cauta dupa denumire: contribuabili mici si mijlocii care inregistreaza obligatii restante la bugetul de stat la data de 30.09.2012.
Intrebarea este: sumele prezentate acolo, sunt sau nu valide?
Speta este ca DGFP s-a inscris la masa credala pentru un SRL falimentar cu o suma dubla (aproximativ) fata de suma existenta pe www.anaf.ro. (In conditiile in care SRLul nu a mai functionat de ani buni, fiind exclusa deci posibilitatea ca suma respectiva sa se fi majorat din 30.09.2012 pana azi).
In plus, ce ar trebui facut cu privire la tabelul creditorilor?
Care este parerea dvoastra?
Cred ca cel mai calificat raspuns il poate da DGFP a judetului unde aveti sediu.